B. Výpoveď zo strany zamestnávateľa

Niekedy v praxi dochádza k neplatnému skončeniu pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa. Danej problematike sa venuje Zákonník práce vo svojich ustanoveniach. Nároky z neplatného skončenia pracovného pomeru sa týkajú len prípadov skončenia pracovného pomeru právnym úkonom, a to výpoveďou, dohodou, okamžitým skončením, ako i skončením pracovného pomeru v skúšobnej dobe. Z uvedeného vyplýva, že dané ustanovenia zákona sa nebudú vzťahovať na skončenie pracovného pomeru na základe právnej udalosti, ako je uplynutie času, pracovný pomer na dobu určitú, kde pracovný pomer končí uplynutím doby, na ktorú bola pracovná zmluva dohodnutá. V danom článku sa budeme venovať praktickým príkladom, ako i analýze jednotlivých spôsobov neplatného skončenia pracovného pomeru.

Autori: JUDr. Slavomíra Gejdošová
Právny stav od: 1. 10. 2015
Právny stav do: 31. 12. 2021
Dátum publikácie: 29. 10. 2015
Prameň: Personálny a mzdový poradca podnikateľa / PMPP - 2016 / PMPP - 1/2016
Oblasti práva: Pracovné právo / Pracovné právo a personalistika / Personalistika; Riadenie práce / Pracovno - právne vzťahyObsah

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Súvisiace vzory zmlúv a právnych podaní

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2022, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.