Vyslanie zamestnancov na výkon prác do cudziny a prepočet výšky mzdy v cudzej mene na menu euro

Zamestnávateľ vysiela zamestnancov na výkon práce do cudziny, napríklad do Anglicka, kde v dohode o vyslaní uvedie hodinovú mzdu v mene GBP. Akým kurzom má zamestnávateľ prepočítať danú hodinovú mzdu na menu euro? V zmysle § 128 Zákonníka práce podľa referenčného výmenného kurzu určeného a vyhláseného Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska, ktorý je platný v deň predchádzajúci dňu určenému na výplatu mzdy? Pri väčšom počte zamestnancov zamestnávateľ nemôže čakať na kurz, aby následne mohol generovať mzdy. Môže zamestnávateľ prepočítavať mzdu napríklad priemerným mesačným kurzom Európskej centrálnej banky?

Autori: JUDr.et Mgr. Jozef Toman, PhD.
Právny stav od: 18. 6. 2016
Právny stav do: 29. 7. 2020
Dátum publikácie: 18. 8. 2016


 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: JUDr.et Mgr. Jozef Toman, PhD.

Súvisiace odborné články

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené