Doplatok k minimálnej mzde

Verejná vysoká škola pri odmeňovaní zamestnancov postupuje podľa zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Zamestnanec je zaradený v 2. platovej triede v stupni 12 podľa základnej stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme podľa zákona č. 359/2017 Z. z., čo predstavuje sumu 430,50 €. Keďže pracuje v nepretržitej prevádzke, má priznaný príplatok za zmennosť v sume 6,50 €. Spolu má mesačný funkčný plat 437 €. V mesiaci máj 2018 mu z titulu výkonu práce v sobotu, nedeľu a v noci boli vyplatené príplatky v sume 107 €. Spolu za mesiac máj 2018 zamestnanec dosiahne plat 544 €. Otázkou je, či príplatky vo výške 107 € sa zohľadňujú ako suma, s ktorou zamestnanec v tomto mesiaci dosiahne minimálnu mzdu, alebo sa mu má dopočítať suma 43 € do jeho základného funkčného platu (bez príplatkov), aby dosiahol minimálnu mzdu pre rok 2018, t. j. 480 €, bez ohľadu na vyplácané príplatky v mesiaci (každý mesiac má vyplácané príplatky za sobotu, nedeľu, prácu v noci, prípadne sviatok).

Autori: Ing. Jarmila Szabová
Právny stav od: 1. 5. 2018
Právny stav do: 31. 12. 2018
Dátum publikácie: 26. 9. 2018 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Jarmila Szabová

Súvisiace komentované ustanovenia

Súvisiace odborné články

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.