Tvorba digitálnych produktov

Fyzické osoby (daňovníci s neobmedzenou daňovou povinnosťou na území SR) pracujú ako nezávislí umelci (freelancers) pre produkčnú spoločnosť so sídlom v USA. Súčasne sa zaoberajú tvorbou digitálnych produktov, ako sú grafické templaty, 3d modely, printová grafika atď., ktoré predávajú na internetových platformách. Fyzické osoby ako „umelci“ vytvoria „dielo“, ktoré sa predáva na týchto stránkach ako produkt, stránky sú iba poskytovatelia marketingových služieb a internetového obchodu. Z ceny predaného diela si účtujú podiel, ktorý si odpočítajú z celkovej sumy. Akým spôsobom sa má takýto príjem zdaniť na území SR?

Autori: Ing. Jana Barčíková
Právny stav od: 1. 1. 2004
Dátum publikácie: 21. 10. 2021 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Jana Barčíková

Súvisiace odborné články

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.