Príjem na základe licenčnej zmluvy

Daňovník dosiahol príjem na základe licenčnej zmluvy. Ide o príjem podľa § 6 ods. 2 písm. a) zákona o dani z príjmov alebo o príjem podľa § 6 ods. 4 zákona o dani z príjmov? Podliehajú tieto príjmy odvodom do Sociálnej poisťovne a zdravotnej poisťovne? Prípadne je nejaká výnimka, keďže ide o „príležitostný“ príjem? Ako sa má v daňovom priznaní uviesť aktívny a pasívny príjem? Mohol by sa takýto príjem posúdiť ako ostatný príjem podľa § 8 zákona o dani z príjmov?

Autori: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2016
Dátum publikácie: 7. 4. 2021



 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Nadežda Cígerová

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.