Home office a cestovné náhrady

Zamestnanec má v pracovnej zmluve dve miesta výkonu práce: konkrétne mesto na Slovensku (sídlo firmy), toto je určené aj ako pravidelné pracovisko a druhé miesto výkonu práce je home office Brno. Zamestnanec má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, v ČR nemá ani prechodný pobyt (je študent). Rozvrhnutie pracovného času bude takého: 3 dni sa bude zdržiavať na území SR (v sídle firmy), jeden deň bude v Brne (home office) a jeden deň bude na pracovnej ceste spravidla v rámci Českej republiky.

1. Čo sa týka cesty zo sídla firmy (SK) do Brna (home office), môže zamestnávateľ v tomto prípade postupovať podľa § 18 zákona o cestovných náhradách, čiže zamestnancovi priznať nárok na náhradu výdavkov do miesta výkonu práce v zahraničí a späť?

2. Ak bude zamestnanec vykonávať pracovné cesty v rámci Českej republiky a začiatok pracovnej cesty bude Brno, má nárok na cestovné náhrady štandardne podľa zákona o cestovných náhradách (zahraničná pracovná cesta)?

3. Za dni, keď zamestnanec bude pracovať v Brne a bude aj cestovať v rámci Českej republiky, patrí mu príspevok na stravovanie podľa Zákonníka práce?

Autori: Ing. Marián Drozd
Právny stav od: 1. 1. 2018
Dátum publikácie: 6. 11. 2018


 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Marián Drozd

Súvisiace odborné články

Súvisiace interné firemné predpisy

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené