Dovolenka

Ako vypočíta zamestnávateľ nárok na dovolenku zamestnancovi, ktorý pracuje rovnomerne 5 dní v týždni po 7,5 hodiny denne a na štyri mesiace bol preradený na nepretržitú prevádzku, kde pracuje v 11,5-hodinových pracovných zmenách? Táto prevádzka bude však cca 2 týždne prerušená a zamestnanec bude opäť na 7,5- hodinových zmenách a zamestnávateľ nevie, koľko zmien odpracuje v nepretržitej prevádzke. Momentálne je na 11,5-hodinových zmenách a chce čerpať deň dovolenky. Môže mu zamestnávateľ ponechať základnú výmeru 20 dní dovolenky a odpočítať mu za čerpanie jedného dňa dovolenky pri 11,5-hodinovej pracovnej zmene 1,53 dňa dovolenky?

Autori: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 4. 2002
Dátum publikácie: 11. 10. 2017 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Viera Kubanková

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.