Zamestnanec vyslaný na prácu v zahraničí

Zamestnanec bol v roku 2020 vyslaný zamestnávateľom na prácu do Nemecka. Slovenský zamestnávateľ za neho odvádzal preddavky na daň a poistné v SR. Pretože činnosť v zahraničí presiahla 183 dní, bude podávať daňové priznanie v Nemecku. K priznaniu má priložiť tlačivo EU/EWR potvrdené slovenským daňovým úradom. Na základe akých podkladov potvrdí daňový úrad uvedené tlačivo a aké príjmy sa v ňom uvedú? Ako má slovenský zamestnávateľ vystaviť potvrdenie o zdaniteľných príjmoch? Ako sa uvedú príjmy zo SR a z Nemecka v daňovom priznaní v SR a započítajú sa zrazené preddavky na daňovú povinnosť v Nemecku? Ako sa vyrovná preplatok, ktorý vznikne zamestnancovi v daňovom priznaní podanom v SR?

Autori: Ing. Martina Oravcová
Právny stav od: 1. 1. 2004
Dátum publikácie: 16. 6. 2021 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Martina Oravcová

Súvisiace tlačivá a formuláre

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.