Účtovanie mýta

Príspevková organizácia obstarala v roku 2009 palubnú jednotku, za čo uhradila kauciu. Kauciu účtovala priamo do nákladov. V roku 2020 z dôvodu nevyužívania bola povinná palubnú jednotku vrátiť a NDS, a. s. vrátila kauciu na účet organizácie. Zároveň vrátili aj nespotrebované mýto, ktoré bolo zaúčtované na účte 314 – Poskytnuté prevádzkové preddavky. Ako správne zaúčtovať a akú ekonomickú klasifikáciu použiť pri vrátení platby na bankový účet? Ako správne účtovať, ak sa bude objednávať nová palubná jednotka, aký účet a ekonomickú klasifikáciu použiť? Ako zaúčtovať vrátenie platby – nespotrebovaného zostatku mýta, a akú ekonomickú klasifikáciu použiť, keď platba bola v roku 2020? Ako účtovať správne obstaranie palubnej jednotky a mýta?

Autori: Ing. Anežka Košťálová
Právny stav od: 1. 1. 2008
Dátum publikácie: 13. 9. 2021 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Anežka Košťálová

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 419/2007 Z. z. Oznámenie o postupoch účtovania pre rozpočtové, príspevkové organizácie, ŠF, obce a VÚC

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.