Účtovanie MOM

Rozpočtová organizácia v zriaďovacej pôsobnosti obce je registrovaná MOM. V termíne 23. až 24. 1. 2021 vykonávala testovanie pre obec v MOM zaregistrovanom na školu, a preto museli mať zdravotníci, ktorí vykonávali testovanie na COVID-19, uzatvorenú dohodu o vykonaní práce ako zamestnanci školy. Obec tieto náklady na odmeny a poistenie refundovala na základe faktúry, ktorú im škola vystavila. Zaúčtované bolo zápisom 318/521, 524. Zníženie čerpania na základe príjmu na BU 222 09121 637027/318 222 účty 62..../318 celú refundovanú sumu záporne na 357/693. Ako vyriešiť to, že odvody do poisťovní sa vo Formulári vzájomných vzťahov s VŠZP odsúhlasujú, dohody vykazuje vo výkazoch o práci 1-04 a pre štatistický úrad? Výkazy zo mzdového programu nebudú zhodné so sumami v účtovníctve. Ako refundáciu z obce na mzdy a poistenie zaúčtovať? Posledné dva víkendy škola vykonala testovanie vo vlastnom MOM. Dostane dotáciu 5 € za každého otestovaného. Ako sa účtuje dotácia na testovanie - kód zdroja, účty?

Autori: Ing. Anežka Košťálová
Právny stav od: 1. 1. 2008
Dátum publikácie: 8. 4. 2021 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Anežka Košťálová

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 419/2007 Z. z. Oznámenie o postupoch účtovania pre rozpočtové, príspevkové organizácie, ŠF, obce a VÚC

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.