Poplatník poplatku

Ak v rodinnom dome so záhradou je prihlásená na trvalý pobyt matka, ktorá nie je vlastníčkou a na LV sú zapísaní traja spoluvlastníci (jej synovia), ktorí nemajú trvalý pobyt v obci, poplatníkmi sú všetci štyria? Matka, pretože je fyzická osoba, ktorá má v obci trvalý pobyt, a synovia, pretože sú fyzické osoby oprávnené užívať nehnuteľnosť?

Ak by išlo o nehnuteľnosť, kde sú viacerí vlastníci, ktorí nemajú v obci trvalý pobyt, v nehnuteľnosti nikto nie je prihlásený na trvalý ani prechodný pobyt, ale poplatníci, ktorí sú vlastníkmi, túto nehnuteľnosť prenajímajú, tak poplatníkmi sú všetci vlastníci a aj osoby, ktoré si nehnuteľnosť prenajímajú, napr. vlastníci sú traja a prenajímajú nehnuteľnosť dvom osobám, tak celkový počet poplatníkov je päť?

Autori: Ing. Jana Galová
Právny stav od: 1. 1. 2019
Dátum publikácie: 23. 10. 2019 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Jana Galová

Súvisiace odborné články

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 582/2004 Z. z. Zákon o miestnych daniach a poplatku za komunálne odpady

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.