Nárok na zabezpečenie stravovania

Základná umelecká škola poskytuje stravovanie formou stravovacích poukážok. Za akých podmienok má nárok na stravu – stravovaciu poukážku – učiteľ, keď sa mu do 7,5 h pracovného času počíta práca na pracovisku 5 hodín a práca mimo pracoviska 2,5 h (takto to je schválené v pracovnom poriadku)? Nárok na poskytnutie stravy podľa Zákonníka práce (§ 152 ods. 2) vzniká zamestnancovi, ktorý v rámci pracovnej zmeny odpracoval viac ako 4 hodiny.

Počíta sa do nároku na stravu (podmienka odpracovať viac ako 4 hodiny) aj práca mimo pracoviska alebo len práca na pracovisku? (Problém vzniká hlavne pri kratších úväzkoch, kedy tá práca na pracovisku je niekedy kratšia ako 4 hodiny.)

Autori: Ing. Alena Bajčíková
Právny stav od: 1. 9. 2007
Dátum publikácie: 13. 11. 2017


 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Alena Bajčíková

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené