Kedy je právny základ zákon?

Ak zamestnanec spôsobí nejakú škodovú udalosť zamestnávateľovi (napr. je vinníkom dopravnej nehody), zamestnávateľ je oprávnený poskytnúť poisťovni osobné údaje zamestnanca, či osobné údaje poškodeného v tlačive o škodovej udalosti na základe oprávneného záujmu? Alebo je to možné aj na základe § 10 ods. 5, § 11 ods. 2 zákona o povinnom zmluvnom poistení pri prevádzke motorového vozidla napriek tomu, že uvedený zoznam osobných údajov je v zákone vágny? Ak by sa poskytlo poisťovni číslo vodičských preukazov účastníkov nehody, bolo by to na viac ako vyžaduje zákon?

Autori: JUDr. Marcela Macová, PhD.
Právny stav od: 25. 5. 2018
Dátum publikácie: 24. 10. 2018



 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: JUDr. Marcela Macová, PhD.

Súvisiace predpisy EÚ

Súvisiace odborné články

Súvisiace vzory zmlúv a právnych podaní

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.