Začiatok pracovných zmien na účely určenia príplatkov

Rozpočtová organizácia postupuje pri odmeňovaní podľa zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. Ako má postupovať pri poskytovaní príplatkov za prácu v sobotu, nedeľu a vo sviatok? Ide o začiatok a koniec pracovných zmien v sobotu, nedeľu a vo sviatky pri nočných zmenách. Napr. v sobotu nastúpi zamestnanec na nočnú službu o 19,00 hod. a končí v nedeľu o 7,00 hod. Príplatok za prácu v sobotu sa mu poskytuje do polnoci a od 00:00 hod. sa poskytuje príplatok za prácu v nedeľu, resp. celých 11,5 hod. sa poskytuje príplatok za prácu v sobotu? Rovnako je to s prechodom z piatka na sobotu alebo z nedele na pondelok – ak vykonáva prácu od 19,00 hod. do 7,00 hod., patrí zamestnancovi príplatok za prácu v nedeľu, resp. patrí mu príplatok za prácu v nedeľu len do polnoci? Obdobne je to s počítaním hodín práce vo sviatok. Ak je 1. mája, t. j. vo sviatok nástup do nočnej služby od 19,00 hod., tak sa poskytuje za celých 11,5 hodiny príplatok za prácu vo sviatok? A zamestnancovi, ktorý nastúpi 30. 4. na nočnú zmenu a končí 1. 5. o 7,00 hod., príplatok za prácu vo sviatok nepatrí?

Autori: Ing. Jarmila Szabová
Právny stav od: 1. 5. 2018
Dátum publikácie: 13. 8. 2020 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Jarmila Szabová

Súvisiace komentované ustanovenia

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.