Uznanie atestácie

Učiteľka po skončení VŠ pôsobila 15 rokov na ZŠ a od roku 1999 na strednej odbornej škole. Počas pôsobenia na SOŠ si urobila II. kvalifikačnú skúšku podľa vyhlášky MŠ SR č. 41/1996 Z. z. o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických pracovníkov. Vykonala ústnu skúšku a obhájila záverečnú písomnú prácu na tému: Grantové projekty ako súčasť edukačného procesu v podmienkach Pedagogickej a sociálnej akadémie v Turč. Tepliciach. Od septembra 2020 je prijatá do pracovného pomeru na základnú školu, kde si pri určovaní platu a zaradení do platovej tarify chcela uplatniť osvedčenie o II. kvalifikačnej skúške. Riaditeľka školy jej II. kvalifikačnú skúšku neuznala s odôvodnením, že ju robila pre podmienky strednej školy, a teda pre základnú školu toto osvedčenie neplatí. Učiteľka je kvalifikovaná na vyučovania ročníkov 5 – 12, t. j. na ZŠ aj SŠ. Postupovala riaditeľka ZŠ správne? Musí alebo nemusí, resp. môže či nemôže uznať II. kvalifikačnú skúšku danej učiteľke?

Autori: Ing. Jarmila Szabová
Právny stav od: 1. 11. 2009
Dátum publikácie: 14. 1. 2021 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Jarmila Szabová

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 317/2009 Z. z. Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch
  • 138/2019 Z. z. Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.