Uzatvorenie dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru s učiteľom ZUŠ

Môže byť do základnej umeleckej školy prijatý na základe dohody o pracovnej činnosti alebo brigádnickej práci študenta pedagogický zamestnanec na zastupovanie učiteľa počas pracovnej neschopnosti, ktorý má maturitu z konzervatória v študijnom odbore, v ktorom bude vyučovať a ktorý získa vyššie odborné vzdelanie až v nasledujúcom školskom roku? Vyžadovaný stupeň vzdelania na výkon pracovnej činnosti učiteľa ZUŠ ustanovený § 11 zákona č. 138/2019 Z. z. je najmenej vyššie odborné vzdelanie, ktoré uvedený uchádzač nemá získané. Vzťahuje sa na jeho získanie § 83 ods. 1 zákona, t. j. splnenie kvalifikácie do štyroch rokov od vzniku pracovného pomeru? Podľa názoru zamestnávateľa aj učiteľ ZUŠ vykonávajúci pracovnú činnosť na základe dohody musí mať už pred nástupom ukončené vyššie odborné vzdelanie, teda musí mať absolventský diplom a § 83 zákona sa uplatní len v prípade, ak si chce doplniť inú kvalifikáciu. Vzťahuje sa § 83 zákona aj na dohodárov, keď sa v ňom hovorí o pracovnom pomere?

Autori: Ing. Jarmila Szabová
Právny stav od: 1. 9. 2019
Dátum publikácie: 10. 6. 2021



 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Jarmila Szabová

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 138/2019 Z. z. Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.