Rozvrhnutie pracovného času

Zariadenie sociálnych služieb poskytuje celoročný pobyt a starostlivosť pre klientov s mentálnym a telesným postihnutím. Zdravotné sestry a opatrovateľky pracujú v nepretržitej prevádzke a majú rozdelené pracovné zmeny na:  raňajšiu zmenu – poobedňajšiu zmenu – nočnú zmenu. Zamestnanci majú 35-hodinový pracovný týždeň a je im poskytnutá dodatková dovolenka podľa § 106 ods. 2 písm. d) Zákonníka práce v dĺžke jedného týždňa (zamestnanec pracuje pri priamom ošetrovaní alebo obsluhe duševne chorých alebo mentálne postihnutých aspoň v rozsahu polovice určeného týždenného pracovného času). Zo strany zamestnancov je požiadavka, aby im bolo umožnené pracovať na zmeny v trvaní 12 hodín denne z dôvodu, že do zamestnania cestujú, a tým by sa im znížili náklady na cestovanie.

Je možné, aby zdravotné sestry a opatrovateľky pri priamom ošetrovaní a obsluhe mentálne postihnutých klientov pracovali v 12-hodinových zmenách a zo strany zamestnávateľa nedošlo k porušeniu žiadnych úkonov?

 

Autori: Ing. Jarmila Szabová
Právny stav od: 1. 4. 2002
Dátum publikácie: 17. 12. 2015


 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Jarmila Szabová

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace interné firemné predpisy

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené