Rodičovská dovolenka

Zamestnankyni končí rodičovská dovolenka dňa 1. 6. 2020, kedy dieťa dovŕšilo tri roky veku. Zamestnávateľovi oznámila, že pokračuje v starostlivosti o dieťa do veku 6 rokov na základe schválenia žiadosti v zdravotnej poisťovni, pretože odchádza do zahraničia za partnerom (nie manželom), ktorý tam pracuje. Dieťa nemá zlý zdravotný stav. Musí zamestnávateľ aj naďalej zamestnávať uvedenú zamestnankyňu a viesť ju ako zamestnankyňu na rodičovskej dovolenke a zároveň môže zamestnávateľ aj naďalej zamestnávať zastupujúcu zamestnankyňu na dobu určitú z vecného dôvodu zastupovania rodičovskej dovolenky?

Autori: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 1. 2011
Dátum publikácie: 4. 6. 2020 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Viera Kubanková

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.