Predaj podniku FO za 1 euro

Fyzická osoba – SZČO – účtujúca v jednoduchom účtovníctve, si založila v roku 2016 jednoosobovú s. r. o. FO – SZČO previedla svoj majetok a záväzky na s. r. o. formou predaja podniku. Musí pri predaji pohľadávok  FO predané pohľadávky zaúčtovať do zdaniteľných príjmov? K uvedenému neexistuje žiadne usmernenie. V § 17a zákona o dani z príjmov sa hovorí len o znížení dohodnutej kúpnej ceny o hodnotu pohľadávok, ktoré by sa pri inkase nepovažovali za zdaniteľný príjem. A čo pohľadávky, ktoré by sa pri inkase považovali za zdaniteľný príjem? Kúpna cena je dohodnutá na 1 €. SZČO si po predaji podniku pozastavila činnosť. 

Autori: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2015
Právny stav do: 31. 12. 2017
Dátum publikácie: 15. 11. 2016



 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Nadežda Cígerová

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené