Podiel na zisku v pozemkovom spoločenstve

Pozemkové spoločenstvo s právnou subjektivitou bude vyplácať členom – fyzickým osobám, v roku 2020 podiely zo zisku dosiahnutého za roky 2012-2017. U niektorých členov táto suma v úhrne presiahne 500 eur. Od 1. 1. 2017 podlieha dani z príjmov fyzických osôb podiel člena pozemkového spoločenstva s právnou subjektivitou [podľa § 3 ods. 1 písm. g) v nadväznosti na § 9 ods. 1 písm. n) a § 52zi ods. 5 písm. a) zákona o dani z príjmov] na zisku a na majetku určenom na rozdelenie členom pozemkového spoločenstva s právnou subjektivitou vykázaných za zdaňovacie obdobie začínajúce najskôr 1. januára 2017, a to iba vo výške presahujúcej 500 eur od jednotlivého pozemkového spoločenstva v príslušnom zdaňovacom období. Postupuje spoločenstvo v súlade zo zákonom o dani z príjmov?

Autori: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 1. 2017
Dátum publikácie: 22. 4. 2020 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Zuzana Uríková

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.