Nároky a povinnosti domáckeho zamestnanca

Verejná vysoká škola má týždenný fond pracovného času 37,5 hod. Zamestnanci sú odmeňovaní podľa zákona č. 553/2003 Z. z. Verejná vysoká škola má zamestnanca, vysokoškolského učiteľa, s pracovným pomerom na kratší pracovný čas v rozsahu 56 %, čo je týždenne 21 hodín a denne 4,21 hodiny. V pracovnej zmluve má dohodnutú prácu na doma tak, že v rámci dohodnutých 21 hodín týždenne vykonáva 11 hodín na príslušnej fakulte a katedre na vysokej škole a 10 hodín týždenne vykonáva ako domácku prácu v mieste svojho trvalého pobytu. Pracuje 5 dní v týždni a v sobotu zabezpečuje výučbu externých študentov na príslušnej fakulte školy. V pracovnej zmluve nemá presne uvedené, ktoré dni bude vykonávať prácu na doma a ktoré dni v týždni bude vykonávať prácu na fakulte školy. Nedá sa to uviesť presne, pretože harmonogram výučby sa mení.

1. Má tento zamestnanec nárok na príplatok za prácu v sobotu, keď vykonáva výučbu externých študentov v sobotu podľa harmonogramu, ktorý určil vedúci katedry?

2. Môže zamestnávateľ od tohto zamestnanca žiadať, aby viedol evidenciu pracovného času domáckej práce, to znamená, kedy presne vykonáva domácku prácu? Konkrétne ide o evidenciu, ktorý deň a koľko hodín vykonával domácku prácu.

3. Môže zamestnávateľ od tohto zamestnanca požadovať, aby okrem evidencie pracovného času, kedy vykonáva domácku prácu, viedol aj evidenciu a záznamy o tom, čo a akú prácu vykonával?

4. O aké ustanovenie právneho predpisu sa môže zamestnávateľ oprieť, ak by žiadal od tohto zamestnanca, aby viedol evidenciu o tom, aké úlohy plnil počas domáckej práce?

5. Má tento zamestnanec nárok na dovolenku na deň, keď má vykonávať domácku prácu?

6. Môže v jeden pracovný deň vykonávať aj prácu na doma, aj prácu na pracovisku, napríklad pracuje na pracovisku iba 2 hodiny a 2,21 hod. pracuje doma?

7. Môže vykonávať domácku prácu aj v sobotu, aj v nedeľu?

Autori: Ing. Jarmila Szabová
Právny stav od: 1. 9. 2007
Dátum publikácie: 31. 7. 2020 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Jarmila Szabová

Súvisiace interné firemné predpisy

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.