Nárok na odstupné

Zamestnankyňa vo funkcii ako špeciálny pedagóg je momentálne na rodičovskej dovolenke do 30. 4. 2019 a od 1. 5. 2019 bude čerpať riadnu dovolenku. Na jej miesto ako špeciálny pedagóg bola poverená zamestnankyňa, ktorá bola v pracovnom pomere vo funkcii vedúca výchovy, takže jej zmluva je uzavretá na dobu neurčitú. Túto funkciu bude vykonávať do ukončenia rodičovskej dovolenky. Za zamestnankyňu, ktorá je na rodičovskej dovolenke, bol prijatý nový zamestnanec, ktorý má pracovný pomer uzavretý na dobu určitú do ukončenia rodičovskej dovolenky, ale vo funkcii ako vychovávateľ.

Keďže funkcia vedúcej výchovy už neexistuje, je zrušená, nemôže zamestnávateľ zamestnankyňu, ktorá zastupovala vo funkcii ako špeciálny pedagóg, vrátiť na pôvodné miesto. Má jej dať zamestnávateľ zrušenie pracovného pomeru s odstupným alebo jej musí ponúknuť iné pracovné miesto, ktoré má voľné?

Autori: Ing. Jarmila Szabová
Právny stav od: 1. 1. 2013
Dátum publikácie: 7. 10. 2019 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Jarmila Szabová

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2022, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.