Mimoriadne daňové priznanie pri stavebných prácach

Spoločnosť s r. o. vykonáva stavebnú činnosť. Keďže podala žiadosť o registráciu oneskorene, musela podať mimoriadne daňové priznanie k DPH. V tomto mimoriadnom daňovom priznaní za vykazované (mimoriadne) obdobie uviedla prenos daňovej povinnosti na faktúry, ktoré boli v tomto období vystavené za dodanie stavebných prác. Kontrola však oznámila, že daňový subjekt v čase dodania služieb nebol platiteľom dane z pridanej hodnoty a prenos daňovej povinnosti si nemôže uplatniť, a teda z faktúr musí odviesť dodatočne DPH. Predmetné faktúry sú z obdobia roku 2020. Výsledok kontroly je z roku 2021. Upravujú sa príjmy z faktúr za stavebnú činnosť vystavených v roku 2020, z ktorých sa musela odviesť DPH na základe vyrubenia po kontrole, o rozdiel DPH? Ako sa zaúčtuje dodatočne vyrubená DPH za minulé roky?

Autori: Ing. Nadežda Cígerová
Právny stav od: 1. 1. 2019
Dátum publikácie: 28. 9. 2021 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Nadežda Cígerová

Súvisiace účtovné súvzťažnosti

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace tlačivá a formuláre

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.