Licenčné poplatky a zrážková daň

Česká s. r .o., platiteľ DPH, bude fakturovať slovenskej s. r. o., platiteľovi DPH, nasledovné služby (v oboch spoločnostiach je konateľ a spoločník rovnaká osoba a má podiel na oboch spoločnostiach viac ako 25 %): 1. faktúra bude obsahovať percento využívania softvéru a licencií softvéru, ktoré má česká spoločnosť v nehmotnom majetku, 2.faktúra bude obsahovať percento využívania MICROSOFT DYNAMICS 365 + licencie k nemu + tzv. cloudové služby, ktoré bude mať zakúpené od inej českej spoločnosti a prefakturovávať nejaké percento z nich bude slovenskej s. r.o. Podliehajú obidve uvedené faktúry zrážkovej dani?

Autori: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 3. 2009
Dátum publikácie: 30. 6. 2020 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Zuzana Uríková

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2022, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.