Kvalifikačné predpoklady učiteľa estetickej výchovy

V triedach 1.A a kvinta gymnázia sa vyučuje predmet estetická výchova 1 hodinu týždenne, v rámci ktorého sa vyučuje tanečná príprava. Tento predmet učí učiteľka s aprobáciou BIO-RUJ. Je zároveň učiteľkou tanca v tanečnej škole. Na škole učí len tento predmet, a to 2 hodiny týždenne. Spĺňa predpoklady ustanovené v § 11 ods. 1 a § 12 ods. 1 zákona o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch. Nespĺňa ale predpoklady ustanovené v § 13 ods. 1 uvedeného zákona.

1. Môže sa táto učiteľka považovať za kvalifikovanú?

2. Môže sa považovať za odborníka z praxe v zmysle § 13 ods. 2 písm. b) zákona (učí 2 hodiny týždenne a vykonáva pracovnú činnosť cca 66 dní počas školského roka)? Ak áno, potrebuje v tomto prípade nejaký doklad, že je odborníkom z praxe?

3. Môžu sa tieto hodiny považovať za odborne odučené?

4. Môže tento predmet učiť aj učiteľ s vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa v študijnom odbore geografia bez doplňujúceho pedagogického vzdelania (tiež je učiteľ tanca v tanečnej škole)? Teda môže sa tento zamestnanec považovať za zamestnanca podľa § 13 ods. 2 a ods. 3 zákona o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch?

Autori: Ing. Jarmila Szabová
Právny stav od: 15. 1. 2020
Dátum publikácie: 16. 9. 2020



 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Jarmila Szabová

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 138/2019 Z. z. Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch
  • 1/2020 Z. z. Vyhláška o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.