Dovolenka pri dvoch polovičných úväzkoch

Zamestnanec – školník - bol do 28. 2. 2019 zamestnaný na plný úväzok so zostatkom dovolenky 40 dní, a to k 31. 12. 2018 zostatok 15 dní + nárok na rok 2019 25 dní. Od 1. 3. 2019 sa rozdelil jeho pracovný úväzok, a to na polovičný úväzok ako školník v ZŠ a polovičný úväzok ako opravár na obecnom úrade. Na obecnom úrade mu vznikne nárok na dovolenku za 10 mesiacov 21 dní. Keď si tento zamestnanec vyberie jeden deň dovolenky, odpočítava sa mu jeden deň zo ZŠ a jeden deň z obecného úradu? V praxi sú to 4 hod. v jednej a 4 hod. v druhej organizácii. Nie je zamestnanec ukrátený na predošlom zostatku dovolenky? Je to takto správne?

Autori: Viera Kubanková
Právny stav od: 1. 4. 2002
Dátum publikácie: 22. 7. 2020 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Viera Kubanková

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.