Autorský honorár vyplatený rozpočtovou organizáciou

Môže rozpočtová organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta na základe zmluvy uhradiť zo svojich finančných prostriedkov autorský honorár? Na aké ekonomické klasifikácie zaúčtovať literárny fond, zrážkovú daň a „čistý" autorský honorár? Aké ešte iné povinnosti má rozpočtová organizácia? Má podať daňovému úradu oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou podľa § 43 ods. 11 zákona o dani z príjmov?

Autori: Ing. Zuzana Uríková
Právny stav od: 1. 3. 2014
Dátum publikácie: 30. 6. 2020



 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Zuzana Uríková

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené