Osobné bankroty

Právna úprava osobných bankrotov je súčasťou nášho právneho poriadku už od roku 2006 prijatím zákona č. 7/2005 Z. z. o konkurze a reštrukturalizácii a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej aj „ZoKR“).1) Uvedená právna úprava bola fakticky neúčinná, pretože tí, ktorým bola adresovaná, a to fyzické osoby, ju takmer nevyužívali. Príčinou nezáujmu bola výlučne nevyhovujúca právna úprava a nie sociálno ekonomická situácia dlžníkov. Počet exekučných konaní vedených na súdoch je dôkazom, že opak je pravdou.2) Legislatíva sa len nečinne prizerala na hroziaci vývoj v exekučných veciach. Súčasné vedenie ministerstva spravodlivosti si uvedomilo, že na riešenie tejto situácie je potrebné prijať komplex opatrení, ktoré by mohli zvrátiť doterajší negatívny vývoj. Jedným z nich je nová právna úprava tzv. osobných bankrotov, čiže riešenie úpadku (platobnej neschopnosti) fyzických osôb.

Autori: Prof. JUDr. Milan Ďurica, PhD.
Dátum publikácie: 12. 5. 2017
Prameň: Bulletin slovenskej advokácie / Bulletin SAK - 2017 / Bulletin SAK - 4/2017
Oblasti práva: Obchodné právo / Konkurz a reštrukturalizácia 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2022, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.