Komentár zákona č. 650/2004 Z. z.

Zákon o doplnkovom dôchodkovom sporení

Dôležitou súčasťou dôchodkových systémov v Európe je dobrovoľné doplnkové dôchodkové poistenie (sporenie) založené predovšetkým na zamestnávateľsko-zamestnaneckom princípe alebo aj na individuálnom princípe. Ide o štandardnú a významnú súčasť dôchodkového zabezpečenia vo vyspelých krajinách a táto skutočnosť bola jedným z dôvodov zavedenia doplnkového dôchodkového poistenia do dôchodkového systému v Slovenskej republike v roku 1996. Cieľom zavedenia tohto systému bolo predovšetkým umožniť občanom získať doplnkový dôchodkový príjem v starobe, a to v prípade skončenia výkonu prác, ktoré sú zaradené na základe rozhodnutia orgánu na ochranu zdravia do kategórie 3 alebo 4 (ide o rizikové a zdraviu škodlivé práce), ako aj v prípade invalidity. Umožňoval získať príjem aj pozostalým v prípade smrti poistenca.
Predpis 650/2004 Z. z.
Účinnosť od 25.04.2020 do31.12.2022 (za 2 roky)
Autori - aktuálne verzie
Zbaliť
Rozbaliť
JUDr. Igor Hvojník
Autori - archívne verzie
Zbaliť
Rozbaliť

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.