Komentár zákona č. 124/2006 Z. z.

Zákon o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci

Právo na ochranu života a zdravia je jedným zo základných práv ľudského jedinca, jeho súčasťou je právo na ochranu bezpečnosti a zdravia pri práci. Problematika bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci (ďalej „BOZP”) je kategóriou, ktorá v sebe viaže ­sociálnu a súčasne aj ekonomickú dimenziu. Súvisí s pracovnoprávnym vzťahom, je nástrojom na humanizáciu práce, uplatňovanie ľudských a hospodárskych práv. Je tak v záujme zamestnanca, zamestnávateľa a celej spoločnosti. Aj preto v záujme zabezpečenia tohto práva dňa 2. februára 2006 Národná rada Slovenskej republiky schválila ­zákon o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Zákon publikovaný v Zbierke zákonov ako zákon č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej „tento zákon“ alebo tiež „zákon č. 124/2006 Z. z.“) nadobudol účinnosť 1. júla 2006. Zrušil ­zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 330/1996 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej „zákon NR SR č. 330/1996 Z. z.“).

Predpis 124/2006 Z. z.
Účinnosť od 21.07.2020
Autori - aktuálne verzie
Zbaliť
Rozbaliť
Ing. Dušan Adamček
Autori - archívne verzie
Zbaliť
Rozbaliť

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.