Čierna stavba

Kniha ponúka analýzu postupov pri riešení problematiky nelegálnej stavby a  rozoberá proces dodatočného povolenia stavby.  Rieši danú problematiku ako z pohľadu stavebného práva, tak aj z pohľadu občianskeho práva, nakoľko jej súčasťou je aj otázka neoprávnenej stavby, teda stavby na cudzom pozemku.

Prínosom pre právnu prax je taktiež rozsiahly výber  judikatúry a metodických usmernení ministerstva a spolu s komentárom autora, ako aj výber niektorých negatívnych prípadov z právnej praxe.

Kniha obsahuje aj úvahy o zmene  stavebného zákona a porovnanie s českou právnou úpravou.Poskytuje tak  jedinečný komplex posúdenia problematiky vrátane trestno-právneho kontextu a otázok zodpovednosti a výkonu rozhodnutia.

Problematika správnej aplikácie stavebného zákona je aktuálna v samospráve, okresných úradoch, v advokácii ako aj v orgánoch ochrany práva.

Autori: JUDr. Martin Píry, Ph.D
Vydanie: 1. vydanie, 2020
Právny stav od: 1. 1. 2020
ISBN: 978-80-8155-089-8
Publikácia: Správne právo / Čierna stavba
Oblasti práva: Správne právo / Stavebníctvo a architektúra


Obsah

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: JUDr. Martin Píry, Ph.D

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.