Vysielanie zamestnancov do zahraničia – zmeny od 30. 7. 2020

Časti videa:

    Vysielanie zamestnancov do zahraničia – zmeny od 30. 7. 2020 - úvod [5 min.]  Platený prístup

    Základné ciele, obmedzenie sociálneho dumpingu, ubytovanie a náhrada nákladov [24 min.]  Platený prístup

    Obmedzenie doby vyslania, subdodávateľská zodpovednosť, právna úprava vysielania v európskej a slovenskej legislatíve [28 min.]  Platený prístup

    Povinnosti pri vyslaní do Rakúska, vysielanie na Slovensko [10 min.]  Platený prístup

Upozornenie: Prístup do uzamknutých častí videí majú len registrovaní užívatelia portálu s predplateným prístupom. Prihláste sa, prosím, kliknutím na nasledovný odkaz: PRIHLÁSENIE.

Vysielanie zamestnancov do zahraničia – zmeny od 30. 7. 2020

Publikované: 15. 7. 2020

Autor: Mgr. Jana Sapáková, LL.M. Eur.

Stav: Aktuálne

Právny stav od: 30. 7. 2020

Minutáž: 67 min.

Od 30. júla 2020 čakajú vyslaných zamestnancov a vysielajúcich zamestnávateľov viaceré dôležité zmeny. Prijatá novela zákona sprísňuje podmienky vysielania a má za úlohu chrániť práva vyslaných zamestnancov najmä tým, že: rozširuje pracovné podmienky (tzv. tvrdé jadro), zavádza krátkodobé a dlhodobé vysielanie zamestnanca, upravuje koncept odmeňovania (mzdové podmienky) a zavádza tiež opatrenia proti obchádzaniu legislatívy prostredníctvom vymieňania hosťujúcich zamestnancov na výkon tej istej pracovnej úlohy. Viac informácií o týchto novinkách, ako aj cestovných náhradách pre rok 2020 vám prinášame vo forme videoškolenia, ktorým vás prevedie Mgr. Jana Sapáková, LL.M. Eur.

Prílohy

  • Prednáška: Vysielanie zamestnancov do zahraničia – zmeny od 30. 7. 2020 / 2,00 MB
S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.