Štát už poslal občanom a firmám preplatky na daniach v sume 57 mil. eur

Podľa zákona je potrebné poslať preplatky na účty daňovníkov do 40 dní od termínu na podanie daňového priznania, čo vychádza na 10. mája 2017.

Autori: SITA a.s.
Dátum publikácie: 24. 4. 2017SITA | 21.4.2017

Finančná správa ku koncu tohto pracovného týždňa poslala občanom a firmám preplatky na daniach v sume vyše 57 mil. eur.

Podľa zákona je pritom potrebné poslať preplatky na účty daňovníkov do 40 dní od termínu na podanie daňového priznania, čo vychádza na 10. mája 2017. Suma preplatkov sa tak každým dňom zvyšuje a všetky preplatky by mali mať daňovníci na účtoch najneskôr v prvej polovici mája.

Ako ďalej informovala finančná správa, k piatku 21. apríla zaslala na účty takmer 102 tis. firiem a občanov sumu prevyšujúcu 57 mil. eur. Z toho je bezmála 100 tis. fyzických osôb a takmer 2 tis. firiem.

 

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Súvisiace dokumenty

Súvisiace tlačivá a formuláre

Súvisiace odborné články

Súvisiace aktuality

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.