Rekreačný príspevok v otázkach a odpovediach

Doklady na preukázanie nároku, kúpele, tábory.

Dátum publikácie: 13. 8. 2019tt_bankovky-v-rolke

Doklady na preukázanie nároku na rekreačný príspevok

Autor: Ing. Anna Mackovičová

Poskytuje sa rekreačný príspevok pre vlastné/osvojené deti bez ohľadu na vek a skutočnosť, či už sú zaopatrené?


Doklady na preukázanie nároku na rekreačný príspevok – rôzne ubytovacie zariadenia

Autor: Ing. Anna Mackovičová


Podľa Usmernenia Finančnej správy je možné počas pobytu využiť služby aj od viacerých ubytovateľov. Je možné požiadať o príspevok na nasledovnú rekreáciu: ak sa zamestnanec v prvý deň  rekreácie ubytuje v ubytovacom zariadení vo Vysokých Tatrách, na ďalší deň sa ubytuje v inom meste, v oboch mu vystavia vyhovujúci doklad na ubytovacie a stravovacie služby. Majú aj potvrdenie o požičaní bicyklov, návštevu jaskýň...

Rekreácia zamestnancov – skrátený úväzok

Autor: Ing. Jana Repáčová


Zamestnávateľ má 37,5 hod. týždenný pracovný čas. Zamestnankyňa, ktorá pracuje na skrátený úväzok 30 hod. týždenne, požiadala o poskytnutie príspevku na rekreáciu. Ako postupovať v tomto prípade?


Nárok na rekreačný príspevok na pobyt dieťaťa

Autor: Ing. Anna Mackovičová


Zamestnanec príspevkovej organizácie zriadenej VÚC plánuje počas letných prázdnin uhradiť svojmu dieťaťu - žiakovi ZŠ - účasť na 12. ročníku Prešovskej detskej univerzity, letného prázdninového „štúdia“ pre zvedavé deti vo veku od 7 do 15 rokov (žiaci 1. – 9. ročníka základných škôl, resp. zodpovedajúcich tried osemročných gymnázií), 5 dní v čase od 08.00 hod. do 16.00 hod. Bude to oprávnený výdavok zamestnanca na uplatnenie príspevku na rekreáciu?


Príspevok na rekreáciu - ak doklad neobsahuje IČO alebo DIČ

Autor: Ing. Nadežda Cígerová


Môže zamestnávateľ na základe faktúry predloženej zamestnancom preplatiť príspevok na rekreáciu, pokiaľ uvedený doklad neobsahuje IČO iba DIČ a je na ňom uvedená jediná položka "prenájom chalupy na 5 nocí"?


Rekreačný príspevok na denné tábory

Autor: Viera Kubanková


Vzťahujú sa slová „organizované viacdenné aktivity a zotavovacie podujatia počas školských prázdnin“ aj na tzv. denné tábory detí, ktoré budú bez nocľahu? Môže zamestnávateľ uznať a vyplatiť príspevok na rekreáciu za denný tábor dieťaťa?


Rekreačný príspevok – kúpele

Autor: Viera Kubanková


Zamestnanec absolvoval 2-dňový pobyt v kúpeľoch Bešeňová. Faktúru za pobyt predložil od cestovnej kancelárie, ktorá mu pobyt sprostredkovala. Na faktúre od cestovnej kancelárie je uvedené: za pobyt od 1. 2. do 3. 2. 2019 v kúpeľoch Bešeňová. Môže mu zamestnávateľ faktúru uznať a vyplatiť mu 55 % z ceny faktúry?


Klasifikovanie príspevku na rekreáciu


Autor: Mgr. Jozef Sýkora, MBA

 

Akým spôsobom klasifikovať príspevok na rekreáciu?


Hodnota vyplateného rekreačného poukazu


Autor: Ing. Nadežda Cígerová

 

Ako sa posudzuje rekreačný príspevok zamestnávateľa – suma 275 € je v čistom? Ak je faktúra napríklad na 350 €, v akej hodnote bude preplatenie?

 

Príklady z praxe k téme rekreačných príspevkov nájdete v produkte EPI Príklady z praxe.

 

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.