Finančná správa vrátila daňovníkom na preplatkoch už takmer 300 miliónov eur

Finančná správa SR vrátila svojim klientom na preplatkoch z daní už takmer 300 miliónov eur. Všetky preplatky budú odoslané do 10. mája. Zároveň daňové úrady zaznamenali najviac odkladov za ostatné roky.

Autori: SITA a.s.
Dátum publikácie: 5. 5. 2017SITA | 4.5.2017

Finančná správa SR vrátila svojim klientom na preplatkoch z daní už takmer 300 miliónov eur. Ako ďalej priblížila hovorkyňa daniarov Patrícia Macíková, zároveň daňové úrady zaznamenali najviac odkladov za ostatné roky. "Finančná správa si plní svoje povinnosti a k 2. máju zaslala na účty takmer 325 tisíc firiem a občanov sumu 273 397 022 eur. Suma sa každý dňom zvyšuje, nakoľko finančná správa posiela každý deň ďalšie tisícky zvyšných preplatkov. Všetky budú odoslané do 10. mája tohto roka," dodala.

Preplatky je podľa zákona potrebné poslať na účty daňovníkov do 40 dní od termínu na podanie daňového priznania, teda 10. mája 2017. "Finančná správa začala s rozposielaním preplatkov od 3. apríla. Svoje peniaze už dostalo 317 029 fyzických osôb a 7 537 firiem," informovala Macíková.

Zároveň daňové úrady už spracovali takmer všetky odklady daňových priznaní, ktoré podali daňovníci. "Ide o rekordné číslo – takmer 200 tisíc odkladov. Väčšina z občanov podnikateľov si odložila svoje povinnosti na jún tohto roka," uzavrela hovorkyňa.

 

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Súvisiace dokumenty

Súvisiace tlačivá a formuláre

Súvisiace odborné články

Súvisiace aktuality

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.