Čierna stavba

Monotematika k problematike nelegálnej stavby. 

Dátum publikácie: 28. 1. 2020tt_čierna_stavba

Autor: JUDr. Martin Píry, Ph.D
Vydanie: Eurokódex, 1. vydanie, 2020
Právny stav od: 1. 1. 2020
ISBN: 978-80-8155-089-8

Online podoba diela z pripravovanej produkcie vydavateľstva Eurokódex, s.r.o.

Kniha ponúka analýzu postupov pri riešení problematiky nelegálnej stavby a  rozoberá proces dodatočného povolenia stavby.  Rieši danú problematiku ako z pohľadu stavebného práva, tak aj z pohľadu občianskeho práva, nakoľko jej súčasťou je aj otázka neoprávnenej stavby, teda stavby na cudzom pozemku.

Prínosom pre právnu prax je taktiež rozsiahly výber  judikatúry a metodických usmernení ministerstva a spolu s komentárom autora, ako aj výber niektorých negatívnych prípadov z právnej praxe.

Kniha obsahuje aj úvahy o zmene  stavebného zákona a porovnanie s českou právnou úpravou.Poskytuje tak  jedinečný komplex posúdenia problematiky vrátane trestno-právneho kontextu a otázok zodpovednosti a výkonu rozhodnutia.

Problematika správnej aplikácie stavebného zákona je aktuálna v samospráve, okresných úradoch, v advokácii ako aj v orgánoch ochrany práva.

 

Online publikácia je súčasťou produktu Eurokódex judikatúra a monotematiky, oblasť Správne právo: Čierna stavba

Viac informácií o obsahu produktu Eurokódex judikatúra a monotématiky

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.