Vysielanie zamestnancov do zahraničia – zmeny od 30. 7. 2020

Videoškolenie k zmenám v úprave vysielania zamestnancov do zahraničia od 30. 7. 2020.

Dátum publikácie: 29. 7. 2020tt_videoskolenie-Sapakova-vysielanie-zamestnancov-do-zahranicia

Od 30. júla 2020 čakajú vyslaných zamestnancov a vysielajúcich zamestnávateľov viaceré dôležité zmeny. Prijatá novela zákona sprísňuje podmienky vysielania a má za úlohu chrániť práva vyslaných zamestnancov najmä tým, že: rozširuje pracovné podmienky (tzv. tvrdé jadro), zavádza krátkodobé a dlhodobé vysielanie zamestnanca, upravuje koncept odmeňovania (mzdové podmienky) a zavádza tiež opatrenia proti obchádzaniu legislatívy prostredníctvom vymieňania hosťujúcich zamestnancov na výkon tej istej pracovnej úlohy. Viac informácií o týchto novinkách, ako aj cestovných náhradách pre rok 2020 vám prinášame vo forme videoškolenia, ktorým vás prevedie Mgr. Jana Sapáková, LL.M. Eur.

Prístup k videoškoleniu Vysielanie zamestnancov do zahraničia – zmeny od 30. 7. 2020 majú užívatelia so z zakúpeným prístupom do EPI Právneho systému Medium alebo Premium.

 

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 311/2001 Z. z. Zákonník práce
  • 351/2015 Z. z. Zákon o cezhraničnej spolupráci pri vysielaní zamestnancov na výkon prác pri poskytovaní služieb

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.