Nové a rozšírené vyhľadávanie v Rozhodnutiach súdov

Dnes vám predstavíme hlavné vylepšenia a zmeny vo vyhľadávaní v Rozhodnutiach súdov.

Dátum publikácie: 8. 11. 2021Na EPI.sk prinášame dôležitú a pre užívateľov veľmi užitočnú novinku: nové a rozšírené vyhľadávanie, pričom dnes vám predstavíme hlavné vylepšenia a zmeny vo vyhľadávaní v Rozhodnutiach súdov.

V praxi to znamená vylepšenie funkcionality vyhľadávacích formulárov, užívateľsky prehľadnejšie vizuálne riešenie a doplnenie o nové kritériá pri vyhľadávaní.

Naše známe fulltextové vyhľadávanie na EPI funguje už dlhé roky spoľahlivo. A tak to aj ostane, akurát oveľa lepšie. Pretože sme vylepšili a rozšírili triediace kritériá. Vyhľadávanie tak bude jednoduchšie, precíznejšie a komfortnejšie. Také, aby ste rýchlo a presne našli to, čo potrebujete. Tak sa spoločne pozrime na to, čo sa vo vyhľadávacích formulároch v rozhodnutiach súdov mení k lepšiemu:

 

1. Možnosť zúženia výberu na všetky, autorsky spracované alebo pôvodné znenia rozhodnutí:

S novým vyhľadávaním získavate možnosť jednoducho a účinne sa rozhodnúť medzi tromi základnými skupinami rozhodnutí, či už sú to všetky rozhodnutia alebo autorsky spracované, alebo len pôvodné znenia rozhodnutí. Prehľadne tiež uvidíte, koľko rozhodnutí sa v danej skupine podľa vašich kritérií nachádza.

2. Samostatné vyhľadávanie pole pre spisovú značku alebo R číslo:

Spisovú značku alebo R číslo už nemusíte zadávať priamo do fulltextového vyhľadávania. Môžete využiť samostatné vyhľadávacie pole. Túto možnosť oceníte vtedy, keď presne viete, aké rozhodnutie hľadáte a spisovú značku alebo R číslo poznáte.

3. Možnosť výberu konkrétneho dátumu alebo jeho rozpätia:

Ďalším vylepšeným nástrojom vo vyhľadávaní je možnosť zadať konkrétny dátum alebo jeho rozpätie, ktoré vám pomôže vyhľadávať naozaj efektívne. Nemusíte sa viac prehrabávať v desiatkach rozhodnutí a namáhavo hľadať to, ktoré požadujete.

4. Možnosť zvoliť si viacero druhov súdov súčasne:

Vyšší užívateľský komfort prináša aj možnosť výberu viacerých druhov súdov súčasne, a to ohraničených nielen geograficky (na výber zo slovenských, českých či európskych súdov), ale v ľubovoľnej kombinácii podľa vášho výberu (napríklad Najvyšší súd ČSSR, ČSFR či SR a podobne).

5. Súvislosť s konkrétnym predpisom či predpismi:

Výbornou pomôckou pri detailnom vyhľadávaní sa určite stane možnosť vyhľadať rozhodnutia súvisiace s konkrétnym predpisom či predpismi. Naše vylepšené vyhľadávanie dokonca v prípade zadania vyhľadávania súvislostí s viacerými predpismi umožňuje vybrať, či výsledky majú obsahovať odkaz na vybrané predpisy súčasne alebo len na jeden z nich.

6. Možnosť výberu citovaného ustanovenia PO výbere predpisu:

Pokročilou funkciou je možnosť výberu citovaného ustanovenia po výbere predpisu. Umožňuje tak vyhľadať súvislosť s konkrétnym paragrafom súvisiaceho predpisu.

7. Doplňujúce spresnenie výsledkov vyhľadávania

Aj po uskutočnení vyhľadávania v pravom stĺpci stránky nájdete možnosť pridať doplňujúce kritériá z ponuky (staré známe bočné filtre). Len pripomíname, že pôvodné bočné filtre sa menia v závislosti od zvoleného súdu a sú zachované ako doplnkové,  čím opäť jednoducho a efektívne dokážete čo najpresnejšie vyhľadať požadované súdne rozhodnutie. Takto môžete napríklad vyselektovať požadovaný typ rozhodnutia, či už hľadáte nález, rozhodnutie, rozsudok a podobne.

 

Všetky uvedené kritériá nájdete v novom vyhľadávacom formulári (pôvodné bočné filtre sú zachované ako doplnkové), ktorý je vizuálne prehľadnejší aj užívateľsky pohodlnejší:

Sme radi, že vám môžeme prinášať nové a vylepšené vyhľadávanie rozhodnutí súdov, ktoré patria na EPI medzi najobľúbenejšie. Pracovať na zdokonaľovaní našich služieb je pre nás záväzkom, v ktorom budeme pokračovať aj naďalej.

 

Ešte ste nemali tú česť vyskúšať všetko, čo EPI dokáže? 

Objednajte si online prezentáciu, alebo sa prihláste na bezplatné 7-dňové testovanie.

 


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.