Žaloba manžela na vrátenie nie bežnej veci patriacej do bezpodielového spoluvlastníctva manželov (§ 145 ods. 1 OZ, § 40a OZ, § 457 OZ)

Ak nakladanie s majetkom patriacim do bezpodielového spoluvlastníctva manželov presahuje rámec bežných záležitostí, je potrebný súhlas druhého manžela k takémuto právnemu úkonu. Ak manžel vykonal právny úkon presahujúci bežné záležitosti bez súhlasu druhého manžela, je právny úkon v zmysle ustanovenia § 40a OZ postihnutý relatívnou neplatnosťou právneho úkonu. Relatívnej neplatnosti právneho úkonu sa musí strana, ktorá je ňou dotknutá, dovolať.

Autori: Mgr. Monika Ivanová
Právny stav od: 1. 1. 2019
Dátum publikácie: 26. 4. 2019
Oblasti práva: Občianske právo / Občianske právo / Civilné procesné právo; Vlastnícke práva 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Mgr. Monika Ivanová

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Prílohy

  • Žaloba manžela na vrátenie nie bežnej veci patriacej do bezpodielového spoluvlastníctva manželov (§ 145 ods. 1 OZ, § 40a OZ, § 457 OZ)  / 15 kB

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.