Zodpovednosti štátu za nesprávny úradný postup/nezákonné rozhodnutie v rôznych oblastiach práva

Časti videa:

  • Zodpovednosti štátu za nesprávny úradný postup/nezákonné rozhodnutie v rôznych oblastiach práva (ukážka) - EPI [1 min.]  Zadarmo
  • Zákon o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone verejnej moci a o zmene niektorých zákonov [15 min.]  Platený prístup

    Predbežné prerokovanie nároku, spôsob a rozsah náhrady škody [21 min.]  Platený prístup

    Príklady z praxe [20 min.]  Platený prístup

Upozornenie: Prístup do uzamknutých častí videí majú len registrovaní užívatelia portálu s predplateným prístupom. Prihláste sa, prosím, kliknutím na nasledovný odkaz: PRIHLÁSENIE.

Zodpovednosti štátu za nesprávny úradný postup/nezákonné rozhodnutie v rôznych oblastiach práva

Publikované: 20. 2. 2019

Autor: JUDr. Patrik Benčík

Stav: Aktuálne

Právny stav od: 20. 2. 2019

Právny stav do: 20. 2. 2022

Minutáž: 56 min.

Zákon č. 514/2003 Z. z. o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone verejnej moci sa dostáva čoraz viac do povedomia občanov vzhľadom na čoraz častejšie prípady, kedy štát nezákonným spôsobom zasiahol do základných ľudských práv jednotlivca. Vo videoškolení s lektorom Patrikom Benčíkom vám priblížime potrebnú terminológiu a popíšeme postup, ktorým je možné náhradu škody uplatniť. Vypočuť si môžete množstvo praktických príkladov z reálnej praxe, ktoré vám objasnia, ako by ste mali postupovať v prípade škody spôsobenej pri výkone verejnej moci, nezákonného rozhodnutia alebo zatknutia, zadržania a iného pozbavenia osobnej slobody, rozhodnutia o treste a o ochrannom opatrení, ako aj pri rozhodnutí o väzbe.

Prílohy

  • Prednáška: Zodpovednosti štátu za nesprávny úradný postup/nezákonné rozhodnutie v rôznych oblastiach práva / 694 kB
S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.