Náhrada nemajetkovej ujmy pri pracovnom úraze

Časti videa:

 • Náhrada nemajetkovej ujmy pri pracovnom úraze (ukážka) - EPI [1 min.]  Zadarmo
 • Náhrada nemajetkovej ujmy pri pracovnom úraze - úvod [7 min.]  Platený prístup

  Pracovný úraz a choroby z povolania [14 min.]  Platený prístup

  Miera zavinenia [7 min.]  Platený prístup

  Náhrada škody [22 min.]  Platený prístup

  Náhrada nemajetkovej ujmy [5 min.]  Platený prístup

  Regresná náhrada škody [6 min.]  Platený prístup

Upozornenie: Prístup do uzamknutých častí videí majú len registrovaní užívatelia portálu s predplateným prístupom. Prihláste sa, prosím, kliknutím na nasledovný odkaz: PRIHLÁSENIE.

Náhrada nemajetkovej ujmy pri pracovnom úraze

Publikované: 22. 3. 2021

Autor: JUDr. Jozef Lukajka, PhD.

Stav: Aktuálne

Právny stav od: 22. 3. 2021

Minutáž: 61 min.

Vo videoškolení, ktoré je rozdelené do 5 blokov, vás JUDr. Jozef Lukajka, PhD., detailne sprevádza problematikou náhrady škody a nemajetkovej ujmy pri pracovnom úraze. V prvej časti sa oboznámime s tým, čo možno považovať za pracovný úraz a čo za chorobu z povolania. V druhom bloku nahliadneme na mieru zavinenia, rozsah zodpovednosti zamestnávateľa aj zamestnanca a najmä na prax a postup zamestnávateľa pri súdnom konaní v prípade, že zamestnanec podá predmetnú žalobu. V treťom bloku si povieme o náhrade škody – ako ju vypočítať, čo všetko spadá do náhrady a ako sa zbaviť takejto zodpovednosti. Štvrtá časť je zameraná na nemajetkovú ujmu, postup pri vymáhaní takejto ujmy a taktiež na ustálenú rozhodovaciu prax pri priznávaní nemajetkovej ujmy. Posledný – piaty blok je venovaný regresnej náhrade škody, ktorú môže vymáhať poisťovňa.

Prílohy

 • Prednáška: Náhrada nemajetkovej ujmy pri pracovnom úraze / 623 kB

Súvisiace odborné články

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.