Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti za zdaňovacie obdobie roka 2020, 2019, 2018

Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, je povinný na žiadosť zamestnanca vystaviť potvrdenie o zaplatení dane na účely § 50 najneskôr do 15. apríla roku, v ktorom zamestnancovi vykonal ročné zúčtovanie.

Autori: Ministerstvo financií SR
Právny stav od: 1. 1. 2019
Dátum publikácie: 25. 1. 2021
Oblasti práva: Správne právo / Dane a poplatky / Daň z príjmov; Financie, finančné právo / Daňové a poplatkové právoZamestnancovi, ktorý požiada zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania v žiadosti požiada aj o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane na účely poukázania podielu zaplatenej dane (§ 50), je zamestnávateľ povinný vystaviť potvrdenie o zaplatení dane. Posledný termín na vystavenie tohto potvrdenia je stanovený na 15. apríla roku, v ktorom zamestnancovi vykonal ročné zúčtovanie

Toto potvrdenie sa prikladá ako povinná príloha k Vyhláseniu o poukázaní podielu zaplatenej dane (poukázanie 2 %, resp. 3 % zaplatenej dane z príjmov FO).

 

Pozn. redakcie:

§ 39 ods. 7 ZDP

Prílohy

Archívne verzie

Súvisiace tlačivá a formuláre

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.