Spolupodieľanie sa obce na spoločných nákladoch

Obec, ktorá nie je platiteľom DPH, dostala od poľského subjektu (neplatiteľa DPH) faktúru za spolupodieľanie sa na nákladoch na riadenie a propagáciu spoločného projektu. Má obec odviesť DPH z tejto faktúry podľa § 7a zákona o DPH? Poľský subjekt zastrešuje poľské a slovenské samosprávy ako združenie (obec je členom tohto združenia). Pri realizácii cyklochodníkov podporených z prostriedkov EÚ ako projektu cezhraničnej spolupráce realizoval niektoré spoločné náklady na riadenie a propagáciu projektu, ktoré rozpočítal medzi členov, ktorí realizovali cyklochodníky. Fakturoval teda nie službu, ale spolupodieľanie sa na nákladoch na riadenie a propagáciu projektu.

Autori: Ing. Nora Šišková
Právny stav od: 1. 5. 2004
Dátum publikácie: 13. 9. 2021 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Nora Šišková

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.