Obecný rozhlas na súkromnom pozemku

Obec má verejný rozhlas umiestnený na obecných stĺpoch, ktorých trasa vedie cez súkromný pozemok. Obecný rozhlas cez tento pozemok bol vedený ešte v čase, keď vlastníkmi pozemku boli predchádzajúci majitelia. Cez uvedený pozemok ide aj elektrické vedenie na betónových stĺpoch. Na základe toho, že obec ide verejný rozhlas rekonštruovať, terajší majiteľ pozemku zaslal oznámenie o nesúhlase s vedením obecného rozhlasu.

Starostka obce oboznámila vlastníkov pozemku, že obecný rozhlas sa preloží na stĺpy elektrického vedenia a obecné stĺpy sa zdemontujú. Lenže vlastník pozemku nesúhlasí s touto alternatívou, pretože v budúcnosti bude žiadať aj o preloženie stĺpov elektrického vedenia. Slovenská distribučná obci povolila upevniť obecný rozhlas na stĺpy elektrického vedenia. Má obec právo sa brániť a využiť stĺpy elektrického vedenia, keď je rekonštrukcia rozhlasu vo verejnom záujme?

Autori: JUDr. Jakub Ulaher, PhD., LL.M.
Právny stav od: 1. 1. 2019
Dátum publikácie: 25. 7. 2019 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: JUDr. Jakub Ulaher, PhD., LL.M.


S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.