Možnosť predĺženia alebo opätovného uzavretia pracovného pomeru na dobu určitú

Zamestnankyňa v zaradení asistentka učiteľa mala uzavretý pracovný pomer na dobu určitú na tri roky od 1. 9. 2015 do 31. 8. 2018. V kolektívnej zmluve platnej v čase uzatvorenia jej pracovného pomeru bola dohodnutá možnosť ďalšieho predĺženia alebo opätovného uzatvorenia pracovného pomeru do dvoch rokov alebo nad dva roky aj v zaradení pedagogický asistent (asistent učiteľa). V priebehu pracovného pomeru zamestnankyne došlo od 14. 9. 2017 k zmene druhu práce na vychovávateľka v ŠKD a od 1. 1. 2018 došlo k predĺženiu pôvodne dohodnutej doby určitej na dobu zastupovania inej zamestnankyne počas materskej a rodičovskej dovolenky. Zastupovaná zamestnankyňa skončila pracovný pomer dňom 31. 8. 2020 dohodou a zastupujúcej zamestnankyni bola dohodnutá doba určitá opäť predĺžená do 31. 8. 2021. Je možné od 1. 9. 2021 jej pracovný pomer na dobu určitú ešte predĺžiť alebo je nevyhnutné jej pracovný pomer zmeniť z doby určitej na dobu neurčitú?

Autori: JUDr. Jana Kňazovická
Právny stav od: 1. 9. 2011
Dátum publikácie: 20. 11. 2020 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: JUDr. Jana Kňazovická

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.