Komentár zákona č. 180/2014 Z. z.

Zákon o podmienkach výkonu volebného práva

Komentár k zákonu, ktorý predstavuje prvú komplexnú úpravu volieb v histórii samostatnej Slovenskej republiky. Nahrádza až šesť zákonov, ktoré do účinnosti tohto zákona upravovali jednotlivé druhy volieb, resp. verejných hlasovaní (zákon č. 346/1990 Zb. o voľbách do orgánov samosprávy obcí, zákon č. 564/1992 Zb. o spôsobe vykonania referenda, zákon č. 46/1999 Z. z. o spôsobe voľby prezidenta Slovenskej republiky, o ľudovom hlasovaní o jeho odvolaní, zákon č. 303/2001 Z. z. o voľbách do orgánov samosprávnych krajov , zákon č. 331/2003 Z. z. o voľbách do Európskeho parlamentu a zákon č. 333/2004 Z. z. o voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky). Zjednocuje jednotlivé inštitúty volebného práva i terminológiu.
Predpis 180/2014 Z. z.
Účinnosť od 01.01.2021 do31.07.2021 (za 5 dní)
Autori - aktuálne verzie
Zbaliť
Rozbaliť
JUDr. Marek Domin, PhD.
Autori - archívne verzie
Zbaliť
Rozbaliť

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.