Komentár zákona č. 95/2000 Z. z.

Zákon č. 95/2000 Z. z. o inšpekcii práce a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon“) bol pripravený a prijatý v záujme presadzovania dôsledného uplatňovania a dodržiavania platných právnych predpisov, čo je jeden zo základných atribútov demokratickej spoločnosti. Je jedným z opatrení na elimináciu súčasných neduhov vyskytujúcich sa v našej spoločnosti. Účelom inšpekcie práce je teda zabezpečiť reálne a efektívnejšie presadzovanie právnych predpisov, ktoré upravujú pracovnoprávne vzťahy, mzdové predpisy a predpisy na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, ako aj vyžadovanie plnenia záväzkov vyplývajúcich z kolektívnych zmlúv. Cieľom novej úpravy bol okrem iného vecný posun kompetencií v uvedených oblastiach na orgány štátnej správy v oblasti inšpekcie práce, tzn. integrácia tých činností, ktoré má inšpekcia práce v súlade so štandardami MOP zabezpečovať.
Predpis 95/2000 Z. z.
Účinnosť od 01.11.2005 do30.06.2006
Zrušený 125/2006 Z. z.
Autori - archívne verzie
Zbaliť
Rozbaliť

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.