Dôvodová správa k zákonu č. 187/1994 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 222/1992 Zb. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov a dopĺňa zákon Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov

Predkladaný návrh novely zákona č. 222/1992 Zb. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov mení prílohy - Zoznamy tovarov a služieb podliehajúcich príslušnej sadzbe dane z pridanej hodnoty tohto zákona.Zmeny v prílohách sú zamerané na zvýšenie príjmov štátneho rozpočtu.V návrhu je tiež riešená úprava sankcií vo vzťahu k prípadným nesprávnym nadmerným odpočtom, ktoré daňové úrady nemali možnosť postihovať. Zároveň upresňuje základ pre výpočet dane pri dovoze tovarov a to tak, že pre účely základu dane sa špecifikuje clo.

 

Právny stav od: 17. 5. 1994
Dátum publikácie: 30. 9. 2020
Oblasti práva: Správne právo / Dane a poplatky / Daň z pridanej hodnoty 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.