Dôvodová správa k zákonu č. 60/2009 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov

Cieľom zákona č. 60/2009 Z. z. je problematika zameraná najmä na úpravy nezdaniteľných častí základu dane, úpravy v odpisovaní hmotného majetku zamerané najmä na spracovanie novej prílohy zaradenia hmotného majetku do jednotlivých odpisových skupín so súčasným preradením niektorých druhov hmotného majetku do nižších odpisových skupín, zavedenie samostatného odpisovania jednotlivých oddeliteľných súčastí hmotného majetku a na zvýšenie hranice posudzovania vstupnej ceny hmotného a nehmotného majetku, zavedenie daňovej evidencie u fyzických osôb (podnikateľov), zapracovanie zásad nediskriminácie daňovníka na základe daňovej rezidencie.

Právny stav od: 9. 2. 2009
Dátum publikácie: 5. 3. 2009
Oblasti práva: Správne právo / Dane a poplatky / Daň z príjmov; Financie, finančné právo / Daňové a poplatkové právo 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.