Živnostníci si už nemôžu uplatniť odklad platenia poistného za august

Živnostníci, ostatné SZČO, ako ani zamestnávatelia si v súvislosti s koronakrízou už nemôžu uplatniť výnimku týkajúcu sa odkladu platenia poistného za august tohto roka tak, ako to mohli urobiť v predchádzajúcich mesiacoch.

Autori: TASR
Dátum publikácie: 8. 9. 2020TASR | 7.9.2020

Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje živnostníkov a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), ako aj zamestnávateľov, že v súvislosti s koronakrízou si už nemôžu uplatniť výnimku týkajúcu sa odkladu platenia poistného za august tohto roka tak, ako to mohli urobiť v predchádzajúcich mesiacoch.

Možnosť odložiť si platenie poistného vláda určila len za mesiace marec, máj, jún a júl. "Znamená to pre nich, že sú povinní zaplatiť poistné na sociálne poistenie v riadnom termíne do 8. septembra 2020," priblížil hovorca SP Peter Višváder.

Poistné za tieto mesiace musia príslušné SZČO a zamestnávatelia zaplatiť do 31. decembra 2020, neplatí sa pritom žiaden úrok z omeškania. "Za apríl 2020 išlo o úplné odpustenie platby poistného," doplnil Višváder.

Z údajov SP vyplýva, že o odklad poistného za mesiace marec, máj, jún a júl požiadalo zatiaľ spolu 60.845 SZČO a zamestnávateľov. Z tohto počtu bolo 27.017 SZČO a 33.828 zamestnávateľov. Odpustenie platby poistného za apríl 2020 sa týka 38.811 subjektov, z toho bolo 16.974 SZČO a 21.837 zamestnávateľov.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 

Autor: TASR

Súvisiace odborné články

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace aktuality

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2020, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.